Manicure hybrydowy w domu – jak zrobić?

Manicure hybrydowy w domu

admin Uroda

Wygląd dłoni ma bardzo duże znaczenie, gdyż stanowią one naszą wizytówkę – szczególnie w przypadku pań. Nie każda kobieta może jednak pochwalić się długimi i mocnymi paznokciami z płytką pozbawioną jakichkolwiek niedoskonałości. Wiele osób boryka się z paznokciami kruchymi, łamliwymi czy też pokrytymi jakimiś zmianami pigmentacyjnymi. Od lat dobrze znane każdej kobiecie jest malowanie paznokci lakierem, co niestety często jest niemałym utrapieniem. Nie dość, że nie łatwo jest uzyskać idealnego efektu, to jeszcze lakier nie utrzymuje się zbyt długo i nawet w przeciągu kilku godzin pojawiają się odpryski. Wraz z pojawieniem się manicure hybrydowego możliwe jest cieszenie się pięknymi paznokciami nawet przez trzy tygodnie.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

W celu uzyskania pięknych paznokci nie trzeba wcale udawać się do gabinetu kosmetycznego. Zestaw do paznokci hybrydowych można skompletować samodzielnie i zrobić swój wymarzony manicure w zaciszu domowym. Lakiery hybrydowe to gwarancja unikalnego i trwałego manicure. Jest to połączenie zalet lakieru zwykłego z manicure żelowym. Nie trzeba przejmować się żadnymi odpryskami ani też jakimikolwiek nierównościami na powierzchni płytki. Jeśli ktoś pragnie uzyskać długotrwały efekt unikalnego manicure, któremu niestraszne będą trudności napotykane podczas wykonywania codziennych obowiązków, to manicure hybrydowy będzie strzałem w dziesiątkę. Do przygotowania takiego manicure, potrzebne będzie uprzednie wyposażenie się w odpowiednie produkty. Można je kupić zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych. Oprócz specjalnej lampy UV czy też LED oraz kolorowego lakieru hybrydowego, niezbędne są także preparat do odtłuszczania paznokci, baza pod lakier hybrydowy i utwardzacz. Do tego potrzebne będą patyczki kosmetyczne i waciki bezpyłkowe oraz pilnik. Opcjonalnie blok polerski.

Hybryda krok po kroku

Pierwszym krokiem w przypadku manicure hybrydowego jest odpowiednie przygotowanie paznokci do zabiegu. Należy rozpocząć od odsunięcia patyczkiem skórek i spiłowania paznokci na równo. Następnie płytkę należy odtłuścić przy pomocy wacika nasączonego preparatem do odtłuszczania paznokci. Można także dodatkowo zmatowić płytkę paznokcia blokiem polerskim. Następnie przechodzimy do nałożenia cienkiej warstwy bazy pod lakier hybrydowy, po czym wkładamy paznokcie do lampy w celu jej utwardzenia. W przypadku lampy LED wystarczy pół minuty, a w lampie UV minuta.

Po wyjęciu dłoni z lampy można nałożyć warstwę lakieru o preferowanym kolorze tuż przy skórkach u nasady paznokcia. Potem znowu utwardzamy lakier pod lampą przez minutę lub dwie w przypadku lampy UV. Następnie nakładamy drugą warstwę lakieru kolorowego i znowu utwardzamy całość. Na koniec nakładamy top coat, który utrwala i nadaje blask, który musi zostać utwardzony w lampie LED przez minutę, a w lampie UV przez dwie minuty. Po wyjęciu paznokci z lampy manicure jest już gotowy, Wystarczy teraz przetrzeć go wacikiem nasączonym płynem odtłuszczającym, w celu pozbycia się lepiącej się warstwy z powierzchni płytki paznokcia.

Manicure hybrydowy w domu – jak zrobić?
Oceń post

Może Cię też zaciekawić...

Domowe sposoby na łupież

Domowe sposoby na łupież

Łupież jest jednym z najbardziej dokuczliwych w codziennym życiu schorzeń. Być może nie jest to zagrożenie bezpośrednio dla życia, jednak […]

Jak malować brwi

Jak malować brwi?

Trudno wyobrazić sobie współczesny makijaż bez podkreślenia brwi. Umiejętne zaznaczenie tej części może znacznie poprawić urodę, powiększyć oko i dawać […]

Pielęgnacja zębów z aparatem ortodontycznym

Pielęgnacja zębów z aparatem ortodontycznym

Piękny i zadbany uśmiech, to ozdoba twarzy. Nic więc dziwnego, że każdy stara się dbać o swoje uzębienie, by móc […]