Jak malować brwi?

Jak malować brwi

admin Uroda

Trudno wyobrazić sobie współczesny makijaż bez podkreślenia brwi. Umiejętne zaznaczenie tej części może znacznie poprawić urodę, powiększyć oko i dawać rysom twarzy charakteru. Ważne jednak, aby robić to prawidłowo, by efekt końcowy nie był sztuczny ani karykaturalny. Warto więc dowiedzieć się jak malować brwi, by prezentowały się jak najkorzystniej. Podstawową kwestią przy wykonywaniu makijażu brwi jest zachowanie ich maksymalnej naturalności. Z tego powodu kluczową rolę odgrywa prawidłowy dobór kosmetyku oraz jego koloru. Odcień nie powinien być zbyt ciemny ani jasny – najlepiej sugerować się po prostu tym, jaką barwę mają włoski.

Czym malować brwi?

Tu wybór jest naprawdę duży, ponieważ rynek kosmetyczny oferuje wciąż nowe produkty. Część pań decyduje się na cień (pojedynczy lub w palecie), który nakłada się specjalnie do tego przeznaczonym, skośnym pędzelkiem. Ważne, by narzędzie miało raczej twarde włosie – w przeciwnym razie dokładna aplikacja produktu będzie niemożliwa. Innym kosmetykiem, bardzo popularnym przy makijażu brwi, jest kredka. W tym wypadku lepiej postawić na produkt o raczej suchej konsystencji, ponieważ malowanie tłustą, miękką kredką nie jest łatwe i często daje nienaturalny efekt. Czym malować brwi, gdy zależy nam na czasie lub nie mamy większej wprawy w tym zakresie? Wtedy dobrym pomysłem będzie na pewno żel. Jego aplikacja za pomocą dołączonej szczoteczki jest wygodna, szybka i dość prosta. Co więcej – istnieje możliwość wyboru tego produktu zarówno w pożądanym kolorze (zwykle czerń oraz różne odcienie brązu i szarości), ale też w opcji bezbarwnej, która jedynie podkreśli i wymodeluje naturalne włoski.

Jak malować brwi?

Bez względu na to, na jaki produkt się zdecydujemy, całość poprzedzić trzeba przygotowaniem. Przede wszystkim brwi powinny być wyregulowane, a ponadto czyste, suche i pozbawione jakichkolwiek tłustych produktów (jak krem czy serum). Przed przystąpieniem do make-upu warto przeczesać je szczoteczką, oczywiście zgodnie z kierunkiem ich wzrostu – będą wówczas prezentowały się estetyczniej, a nakładanie kosmetyku będzie łatwiejsze. Malowanie brwi rozpoczynamy od dokładnego obrysowania konturu. Linie powinny nadawać całości odpowiedniego kształtu, dostosowanego do typu urody. Zaleca się oczywiście umiar i subtelność, ponieważ zbyt ostre, grube i przesadne kontury mogą dać teatralny, przerysowany, sztuczny efekt. Konieczne jest oczywiście dokładne wypełnienie środka, zwłaszcza miejsc, w których występują jakiekolwiek braki i prześwity. W międzyczasie warto pamiętać o codziennym stosowaniu odżywek lub olejków, które sprawią, że brwi będą gęstsze, zdrowsze i ciemniejsze.

Jak malować brwi?
Oceń post

Może Cię też zaciekawić...

Domowe sposoby na łupież

Domowe sposoby na łupież

Łupież jest jednym z najbardziej dokuczliwych w codziennym życiu schorzeń. Być może nie jest to zagrożenie bezpośrednio dla życia, jednak […]

Manicure hybrydowy w domu

Manicure hybrydowy w domu – jak zrobić?

Wygląd dłoni ma bardzo duże znaczenie, gdyż stanowią one naszą wizytówkę – szczególnie w przypadku pań. Nie każda kobieta może […]

Pielęgnacja zębów z aparatem ortodontycznym

Pielęgnacja zębów z aparatem ortodontycznym

Piękny i zadbany uśmiech, to ozdoba twarzy. Nic więc dziwnego, że każdy stara się dbać o swoje uzębienie, by móc […]