Domowe sposoby na łupież

Domowe sposoby na łupież

admin Uroda

Łupież jest jednym z najbardziej dokuczliwych w codziennym życiu schorzeń. Być może nie jest to zagrożenie bezpośrednio dla życia, jednak komfort cielesny i psychiczny mocno zostaje wystawiony na próbę w sytuacji ciągłego zagrożenia ze strony własnych włosów.

Metod na pobycie się łupieżu jest bardzo wiele. Warto przed sięgnięciem po te najbardziej radykalne, a co za tym idzie dotkliwe dla zdrowia, spróbować metod domowych. Nieraz okazują się one niezwykle skuteczne.

 

Powody powstawania łupieżu

Łupież jest powszechnie występującym schorzeniem skóry znajdującej się na głowie. Jego powstawanie spowodowane jest albo zbyt dużym wysuszeniem skóry albo obecnością grzyba, który żywi się wydzielanym przez skórę sebum.

Zarówno jeden, jak i drugi powód prowadzi do występowania miejscowych stanów zapalnych skóry, przez co ulega ona zaczerwienieniu i następnie stopniowemu złuszczeniu. Skóra łuszcząc się osiada na włosach lub ramionach w postaci drobnych białych płatków, które są właśnie tym znienawidzonym przez wielu łupieżem.

 

Jak pozbyć się łupieżu?

Aby skutecznie i co najważniejsze bezpiecznie pozbyć się łupieżu, wcale nie trzeba udawać się do dermatologa lub nawet apteki. Oczywiście w stanach ciężkich nie ma co liczyć na cudowne ozdrowienia i czym prędzej specjalistę należy odwiedzić, jednak zanim do najgorszego dojdzie, warto wykorzystać domowe sposoby na łupież.

Na samym początku dobrze jest zacząć od produktów, które dostępne są w każdym domu. Jednymi z najlepszych są czosnek i cytryna.

Leczenie za pomocą cytryny polega na masowaniu skór głowy świeżo ukrojonym plasterkiem cytryny, przez co najmniej 5 minut każdego wieczora. Po tej czynności należy umyć głowę przy pomocy bardzo delikatnego szamponu.

Metoda czosnkowa polega na rozgnieceniu kilku ząbków czosnku i dodaniu ich szklanki z ciepłą wodą. Tak przygotowany specyfik należy wetrzeć w skórę głowy i pozostawić na niej na kilka minut, po których głowę wystarczy spłukać letnią wodą.

Bardzo dobre właściwości przeciwłupieżowe wykazuje również ubite jajko z żółtkiem. Przygotowanie takiej maseczki jest niezwykle proste – wystarczy powoli ubijać białko i stopniowo dodawać żółtko -, a efekty są bardziej niż zadowalające. Maseczkę powinno się trzymać na skórze głowy przez nawet pół godziny, po czym powinno się ją delikatnie spłukać letnią wodą.

 

Kiedy do lekarza?

W ogromnej większości przypadków wspomniane metody po kilku tygodniach stosowania doprowadzą do całkowitego regresu choroby skóry i zatrzymania łupieżu.

Jeśli jednak pomimo stosowanej terapii łupież nie będzie ustępował, a wręcz nasilał się, przy dodatkowych objawach swędzenia i bólu, czym prędzej należy udać się do specjalisty.

 

Domowe sposoby na łupież
5 (100%) 1 głos[ów/y]

Może Cię też zaciekawić...

Jak malować brwi

Jak malować brwi?

Trudno wyobrazić sobie współczesny makijaż bez podkreślenia brwi. Umiejętne zaznaczenie tej części może znacznie poprawić urodę, powiększyć oko i dawać […]

Manicure hybrydowy w domu

Manicure hybrydowy w domu – jak zrobić?

Wygląd dłoni ma bardzo duże znaczenie, gdyż stanowią one naszą wizytówkę – szczególnie w przypadku pań. Nie każda kobieta może […]

Pielęgnacja zębów z aparatem ortodontycznym

Pielęgnacja zębów z aparatem ortodontycznym

Piękny i zadbany uśmiech, to ozdoba twarzy. Nic więc dziwnego, że każdy stara się dbać o swoje uzębienie, by móc […]